УК     EN
ISO 9001 - 2015

  Трудові династії - жива історія підприємства

  Кращим прикладом стабільності, корпоративного духу і високої соціальної відповідальності будь-якого підприємства є збереження робочих династій, їх продовження і виникнення нових. Кожна з них - гордість підприємства, його минуле, сьогодення і майбутнє. Представники трудових династій по праву вважаються найнадійнішими працівниками, адже своєю працею вони відстоюють не тільки честь прізвища, а й заводу, який став рідним.

  Запорізький завод феросплавів може по-справжньому пишатися, адже на сьогоднішній день у нас налічується цілих 23 робочих династії. Про багатьох з них ми не раз писали на сторінках корпоративної газети «Феросплавник», з представниками славних трудових сімей ми щодня взаємодіємо в робочому потоці, і особливо тепло згадуємо про засновників спадкоємних традицій напередодні ювілею.

  Найстаршою і найчисленнішої трудової династією не тільки на нашому заводі, а й у всьому Запоріжжя є династія Зубових.

  .Її літочислення починається з 1937 року, а загальний трудовий стаж налічує 604 роки. Засновники династії, брати Анатолій Тимофійович і Володимир Тимофійович Зубов - удостоєні звання «Почесний металург СРСР», нагороджені орденом «Трудової слави III ступеня» і орденом «Знак Пошани». Ветерани заводу: Сергій Володимирович Зубов –отримав медаль «За заслуги перед Запорізьким краєм», а нинішній начальник цеху №3 Валерій Іванович Зубов - Заслужений металург України.

  На сьогоднішній день на Запорізькому заводі феросплавів працює вже четверте покоління династії, 19 представників якої - працюють на підприємстві в даний час (загальна кількість 37 чоловік).

  Не менш відома і шанована на нашому підприємстві - династія Основ.

  Перший представник трудової родини, родоначальник заводський династії Олександра Григорівна Основа прийшла на завод незабаром після переможного закінчення Великої Вітчизняної війни, і привела на ЗФЗ весь свій рід. На сьогоднішній день загальний трудовий стаж династії становить 414 років, а на заводі працюють, не змінюючи сімейної традиції - 2 представники роду (загальна кількість 22 людини).

  Залишили більш ніж трьохсотлітній (відповідно загального стажу) слід в історії нашого підприємства, продовжують робити свій внесок в розвиток заводу і представники роду Щербин.

  Глава роду Василь Антонович Щербина прийшов на завод в 1934-му році, коли підприємство ще тільки освоювало проектну потужність. Робота у печі тоді була дуже важкою, майже всі операції доводилося виконувати вручну. Хто тоді знав, що через три покоління нащадки будуть продовжувати справу прадіда на сучасному, автоматизованому обладнанні, впроваджувати новітні технології і святкувати 85-річний ювілей заводу, який тоді тільки будувався? На даний час на заводі працює 3 члени цієї родини (загальна кількість 14 чоловік).

  З моменту створення і до сьогоднішніх днів трудяться на ЗФЗ і представники династії Бойцових.

  Її засновник - Леонід ІвановичБойцов - доклав зусиль для розвитку заводу, поки був його директором з 1967-го по 1981-й рік. Зараз на заводі працює вже четверте покоління династії Бойцових, загальний трудовий стаж яких налічує 313 років (загальна кількість 14 чоловік).

  Трохи менше - в цілому 309 років - на феросплавному трудяться і три покоління Шутеєвих.

  В даний час на ЗФЗ працюють 4 члени цієї родини. А початок династії поклали Іван Маркович і Ніна Іванівна Шутеєви в 1934-му році (загальна кількість 13 чоловік).

  Не можна не згадати про менш численні, але не менш шановані династії Дєвочкіной-Северин (більше 240 років загального трудового стажу) Андрєєвих-Альохіних (235 років), Любимових (228 років), Терещенко (203 року), Горбаченко (201 рік), Гудим (198 років), Агафонових (195 років), Крангач (188 років), Троян (188 років), Микал (185 років), Шафеєвих (185 років), Савченко (149 років), Ліпманович(142 роки), Дьячко (135 років), Ткаченко (126 років), Русс (125 років), Бакум (121 рік), Горшкових (118 років).

  19 заводських династій, на жаль, більше не продовжують своє коріння на підприємстві, але вони вписали свої славні сторінки в його історію. Це - сім'ї Лапшина, Комлевих, Клеванова, Бояршинова, Белан, Яценко, Железняк, Марченко, Кобзєва, Мартинових, Катюжанських, Захарченко, Купрієнко, Стрюкова, Шепель, Шкурупій, Яценко, Кулакова, Іллінський.

  Всі разом 25 династій, без малого 120 чоловік вдалося зібрати восени 2003 року – на святкування 70-річного ювілею ЗФЗ.

  Це було справжнє свято, на якому серця всіх поколінь ферросплавників билися в унісон.

  І сьогодні ми подумки дякуємо всім цим людям за досвід, надійність і вірність нашому підприємству.

  Адже династії професіоналів - це історія, потенціал і майбутнє заводу. У таких сім'ях краще, ніж в будь-якій освітній установі, забезпечується спадкоємність, виховуються сумлінні, відповідальні працівники, справжні майстри своєї справи.

  Українська асоціація виробників феросплавів

  Українська асоціація виробників феросплавів

   

  Україна, 69035
  Запоріжжя, вул. Діагональна,11
  АТ "Запорізький Завод Феросплавів"

  Мапа проїзду

  Тел.: +380 (61) 217-80-09

  ДОСВІД
  НАДІЙНІСТЬ
  ПЕРСПЕКТИВА

  Усі права захищені © АТ "Запорізький Завод Феросплавів"