УК     EN
ISO 9001 - 2015
  Знижуємо собівартість виробництва феромарганцю

  Знижуємо собівартість виробництва феромарганцю

  Ініціатором ідеї використовувати замість залізної стружки і брикетів залізовмісні матеріали, отримані в цеху з переробки шлаків( ЦПШ), виступив Голова Правління ПАТ «ЗФЗ» П.А. Кравченко.

  За його дорученням заводськими технологами при взаємодії з керівниками функціональних напрямків, при виплавці марганцевих і кременистих сплавів, була розроблена методика і технологія застосування отриманих на ЦПШ продуктів.

  З урахуванням того, що в останні роки на підприємстві нерідко виникають проблеми з постачанням металевої стружки, знайти гідну заміну цієї сировини – означає, вирішити дуже важливе питання для заводу. Технологи миттєво відреагували на перспективну пропозицію. Адже очевидно, що зниження собівартості продукції – один із визначальних факторів конкурентоспроможності підприємства на ринку.

  В даний час фахівці заводу активно розробляють варіанти використання матеріалів, які протягом останніх місяців добувають на ЦПШ.

  У процесі видобутку отримують матеріали різної якості, хімічного і фракційного складу. Використовувати їх з максимальною економічною вигодою – завдання важливе і цікаве, вимагає знань і творчого підходу. Одні матеріали будуть використані на заводі, у виробництві тих чи інших сплавів, інші – реалізовані на ринку.

  Фахівці підприємства розрахували і запропонували використання матеріалів фракції 20-60 мм з високим вмістом заліза в виробничому процесі, на печах другого і третього плавильних цехів, які виробляють феромарганець. І цей варіант виявився досить перспективним.

  При цьому, для отримання необхідних фракцій з вмістом заліза від 60 до 65% було проведено ряд дослідно-промислових кампаній з розсіву і збагаченню залізовмісної сировини на магнітних сепараторах, в результаті чого і були отримані необхідні для технологів продукти, як за хімічним, так і за фракційним складом.

  На даний момент цей матеріал використовується у виплавці феросплавів на двох печах третього плавильного цеху, але в перспективі планується забезпечити ним і печі другого плавильного цеху.

  Фахівці підкреслюють, що зауважень до використання скрапу фракції 20-60мм не виникло.

  Попередні підсумки вражають, і цілком логічно використовувати цей матеріал за максимумом, з урахуванням обсягів видобутку.

  У теперішній час відпрацьовуються питання логістики. У планах, для забезпечення виробничого процесу відразу на 3-4 доби – доставка матеріалу думпкарами по 60 тонн.

  Фахівці заводу впевнені, що використання залізовмісних матеріалів фракції 20-60 мм, видобутого на ЦПШ, істотно знизить собівартість виробленого феромарганцю і зміцнить підприємство на ринку феросплавів.

  13.11.2017

  Українська асоціація виробників феросплавів

  Українська асоціація виробників феросплавів

   

  Україна, 69035
  Запоріжжя, вул. Діагональна,11
  АТ "Запорізький Завод Феросплавів"

  Мапа проїзду

  Тел.: +380 (61) 700-41-71,
  Факс: +380 (61) 700-41-72,

  ДОСВІД
  НАДІЙНІСТЬ
  ПЕРСПЕКТИВА

  Усі права захищені © АТ "Запорізький Завод Феросплавів"