УК     EN
ISO 9001 - 2015

  Капремонт вапняної печі №1 завершено

  У жовтні 2017 року на ДВВ цеху №3 було завершено капітальний ремонт вапняної печі №1. Заміні підлягала як футеровка, так і металоконструкції пічного агрегату. За основу був узятий проект ремонту 2-ї печі, яка вже перевиконала запланований термін експлуатації і продовжує випускати якісне вапно.

  Провідні фахівці підприємства, головний інженер, заступник технічного директора з виробництва, персонал цеху №3, професіонали з ПКВ, ВГМ, ВТВ, РМЦ протягом чотирьох місяців напружено працювали над модернізацією та покращенням технічних показників вапняної печі. Самі ремонтні роботи виконувалися організацією «Енергоремонт». Для ремонту електрообладнання, приводів механізмів печі, КВП залучалися працівники ЦРМУ і ЦЗЛАММ. Незважаючи на всі складнощі, що виникали у процесі, роботи виконані якісно, ​​і піч передана технологічному персоналу для підготовки її до включення.

  Проект капітального ремонту створювався фахівцями проектно-конструкторського відділу, а в частині футеровки — спільними зусиллями ПКВ і ПАТ «Запоріжвогнетрив». Із «Запоріжвогнетрив» була розроблена і футеровка печі №2, яка зарекомендувала себе з кращого боку. Тому рішення йти перевіреним шляхом стало цілком логічним. Взаємодія велась дуже щільна, нашими працівниками замірялися, фіксувалися і передавалися різні свідчення про температури в різних зонах печі, щоб максимально правильно підібрати вогнетривкі матеріали. При підборі цегли враховувалися всі чинники, що впливають на стійкість футеровки, такі як температурні режими печі і механічні дії шихти. Роботи з підбору та вивчення технічних характеристик вогнетривкої цегли різних марок велися близько одного місяця. Коли було обрано потрібні  матеріали, визначена конфігурація їх розкладки за зонами з різною температурою, що відрізняється приблизно від 650 оС до 1500 оС, ПКВ перейшов до розробки проектної документації.

  За аналогією з футеровкою печі №2, було прийнято рішення підсилити кладку горілчаних влетів вогнетривкими виробами, що забезпечать підвищену стійкість всієї футеровки. Оскільки саме ця ділянка футерування знаходиться в зоні найвищих температур, і при відпрацюванні кладки в цій зоні, є ризик руйнування всієї футеровки. Тому особлива увага приділялася прийманню вогнетривких виробів. В результаті ретельного приймання поставлених на завод горілчаних блоків, ВВК визначив їх низьку якість, після чого фахівцями ПКВ спільно з «Запоріжвогнетрив» був підібраний альтернативний варіант вогнетривких матеріалів, що не поступається за своїми характеристиками. Таким чином, капремонт почався без перенесення термінів, а неякісні ТМЦ — замінені на цеглу хроміто-периклазову з особливими властивостями і підвищеною стійкістю. Варто відзначити оперативність працівників служби постачання, які спрацювали на результат, в стислі терміни поставили на підприємство потрібний матеріал.

  Розібравши стару футеровку, наші фахівці виявили серйозні відхилення за геометричними параметрами кожуха печі. Щоб продовжувати ремонт, потрібно було вивести металоконструкції до необхідних параметрів, з заміною балок і елементів кожуха. Спільними зусиллями ВГМ і ПКВ був оперативно розроблений план заходів, методика відновлення параметрів печі, які б відповідали проектним вимогам.

  Щодня роботу підрядників контролював головний інженер, фахівці ВГМ, ПКВ, ВТВ, персонал цеху №3. Крім масштабної і складної роботи з заміни футеровки були також замінені і відремонтовані металеві конструкції печі. Виконано реконструкцію і модернізацію вузлів завантаження для того, щоб виключити підсмоктування повітря. Виконано заміну жароміцних пальників, ремонт газоходу печі, при цьому змонтовано три нових лінзових компенсатора. Також, згідно проекту ПКВ, відремонтовано обладнання КВПіА, виконано монтаж термопар для контролю температурного режиму футеровки печі. Варто відзначити, що більшість металоконструкцій для капремонту вапняної печі №1 було виготовлено силами РМЦ.

  Після завершення ремонту була створена комісія, яка оглянула піч перед здачею її в експлуатацію. На думку компетентних фахівців, ремонт печі, в цілому, як і окремих її складових, виконано якісно і професійно. Технологи розраховують на збільшення терміну експлуатації печі №1, обгрунтовуючи це  досвідом рекордного міжремонтного періоду печі №2, який був досягнутий як за рахунок застосування вогнетривких матеріалів з особливими властивостями, так і за рахунок застосування нових технологічних і професійних методів виробництва вапна.

   

  22.12.2017

  Українська асоціація виробників феросплавів

  Українська асоціація виробників феросплавів

   

  Україна, 69035
  Запоріжжя, вул. Діагональна,11
  АТ "Запорізький Завод Феросплавів"

  Мапа проїзду

  Тел.: +380 (61) 700-41-71,
  Факс: +380 (61) 700-41-72,

  ДОСВІД
  НАДІЙНІСТЬ
  ПЕРСПЕКТИВА

  Усі права захищені © АТ "Запорізький Завод Феросплавів"