УК     EN
ISO 9001 - 2015

  Нові кільця подовжують «життя» електродів

  Поїздки за кордон співробітників АТ «Запорізький завод феросплавів» не проходять дарма: ми переймаємо безцінний досвід колег і успішно його застосовуємо у виробництві. Цим ми в черговий раз доводимо, що наше підприємство розвивається в правильному напрямку і з урахуванням нових методик і технологій 21 століття. Однією з важливих і успішних була поїздка на Зестафонський феросплавний завод в Грузію.
   
  У наших феросплавних електроплавильних печах одним з основних елементів конструкції є електроди. Вони створюють електричну дугу для плавки шихти. Для передачі струмового навантаження на електроди використовуються контактні щоки і натискні кільця. Кільце притискає мідні контактні щоки, що передають на електрод струми великої сили. При цьому важливим є забезпечення їх надійного механічного та електричного контакту з електродом. Вузол важливий і масивний, працює в складних умовах при високих температурах.
   
  На 35-ій печі плавильного цеху №4 змонтовані 3 кільця нової для ЗФЗ конструкції, що давно і успішно застосовуються в Грузії. Звичні для нас натискні кільця трубчастої конструкції на електроплавильних печах цехів №1, №4 мають дещо меншу масу. При цьому за рахунок меншого протоку охолоджуючої рідини можливий перегрів. Як наслідок - втрата пружних властивостей пружин і зниження експлуатаційних якостей кільця. Ослаблення зусилля притиску контактних щік може призвести до прогару дорогих мідних контактних щік і, як наслідок, до гарячих простоїв.
   
  Оцінити переваги або з'ясувати можливі недоліки нових вузлів в роботі на 35-ій печі можливо тільки після закінчення її капітального ремонту. Тому в серпні цього року при виконанні поточного ремонту було прийнято рішення встановити 1 кільце нового типу на електрод №3 4-ої печі цеху №1. За 3 місяці зауважень щодо кільця не було, відзначена стабільна робота цього важливого вузла.
   
  Нові кільця не втрачають свої експлуатаційні та функціональні властивості через більш стабільний температурний режим і поліпшене водне  охолодження, бо мають порожнисту конструкцію. Як наслідок – очікується більший термін служби кілець, ніж тих, що застосовуються зараз в роботі.
   
  Основними перевагами нових кілець на електродах є: стабільний температурний режим (охолодження), стабільне зусилля притиску і постійний надійний контакт щоки з електродом.
  Дані вузли за адаптованою ПКВ АТ «ЗФЗ» технічною документацією виготовлені в Україні, на заводі ПрАТ «Дніпрополімермаш» в м Дніпро.
   
  Є впевненість, що натискні кільця нової конструкції після всебічного аналізу роботи будуть успішно застосовані на всіх плавильних печах цехів №1 і №4.
   
   
   
  Підготувала Вікторія Верещага
   
  14.11.2019

  Українська асоціація виробників феросплавів

  Українська асоціація виробників феросплавів

   

  Україна, 69035
  Запоріжжя, вул. Діагональна,11
  АТ "Запорізький Завод Феросплавів"

  Мапа проїзду

  Тел.: +380 (61) 217-80-09

  ДОСВІД
  НАДІЙНІСТЬ
  ПЕРСПЕКТИВА

  Усі права захищені © АТ "Запорізький Завод Феросплавів"