УК     EN
ISO 9001 - 2015

  Світлої пам’яті Миколи Михайловича Деханова

  Світлої пам’яті Миколи Михайловича Деханова

  29 липня 2019 року виконується 110 років з дня народження видатного металурга, одного з творців  вітчизняної феросплавної промисловості, доктора технічних наук, професора, заслуженого металурга Української РСР, Лауреата Державних премій СРСР Миколи Михайловича Деханова (1909-2002).

  Деханов М.М. народився 29 липня 1909 року в місті Новоржев Псковської губернії. Трудову діяльність розпочав у 1927 році на заводі «Російський дизель» в м. Ленінград. В 1928 році М.М. Деханов вступив і у 1932 році закінчив Ленінградський політехнічний інститут, після закінчення якого працював дослідником  у лабораторії феросплавів Ленінградського НДІ металів(скороченоЛДМ).

  Працюючи у ЛДМ, Деханов М.М.  практично весь час знаходився у відрядженні на споруджуваному первістку вітчизняної феросплавної промисловості – Челябінському феросплавному заводі. У 1933 році Колегія Наркомату важкої промисловості СРСР прийняла персональну мобілізацію Деханова до Челябінського феросплавного заводу, де він пройшов шлях від помічника майстра до керівника підприємства.   

  Директором заводу Деханова М.М. було призначено напередодні Великої Вітчизняної війни, у травні 1941 року, в віці 32 років, та де він пропрацював на цій посаді до 1949 року. З 1949 по 1951 р.р. Деханов очолював Челябінський металургійний завод, з 1951 до 1957 р.р. – Актюбінський завод феросплавів,  1957 - 1967 роки Запорізький завод феросплавів. Його загальний директорський стаж в металургійній галузі – 26 років.

  З 1967 року і до виходу на заслужений відпочинок в 1984 році, Деханов працював в Українському науково – дослідному інституті спеціальних сталей, сплавів та феросплавів – заступником директора з наукової роботи, а потім старшим науковим співробітником консультантом.

  З ім’ям Деханова М.М. пов’язана закладка теоретичних основ та створення перших вітчизняних промислових технологій виробництва сплавів хрому, молібдену, вольфраму, одностадійних технологій отримання силикокальция і передільного феросилікомарганцю, технології виробництва металевого електротермічного марганцю, комплексних лігатур, отримання перших гранульованих феросплавів. Їм внесений величезний внесок у розвиток Челябінського, Актюбінського, Запорізького заводів феросплавів, засвоєння перших в галузі закритих печей Стахановського заводу феросплавів, пуск в експлуатацію надпотужних печей найбільшого в світі Нікопольського заводу феросплавів.

  Його особливістю, як науковця та виробничника було одночасно добре володіння питаннями теорії та інженерної практики виробництва феросплавів, широкий кругозір та ерудиція і, безумовно, величезний життєвий досвід.

  Довгі роки Деханов М.М. очолював Запорізьке обласне НТО чорної металургії, був членом президії Республіканського НТО, довголітнім членом редакційної колегії галузевого збірника «Виробництво феросплавів». Його заслуги були відмічені трьома Орденами Леніна, Трудового Красного Знамені, багатьма медалями, двома Державними преміями СРСР, почесним званням Заслуженого металурга Української РСР.

  Світла пам’ять про Деханова  Миколу Михайловича завжди зберігається в наших серцях.

                                                        

                                                                         

  Підготувала Верещага Вікторія
   

  29.07.2019

  Українська асоціація виробників феросплавів

  Українська асоціація виробників феросплавів

   

  Україна, 69035
  Запоріжжя, вул. Діагональна,11
  АТ "Запорізький Завод Феросплавів"

  Мапа проїзду

  Тел.: +380 (61) 700-41-71,
  Факс: +380 (61) 700-41-72,

  ДОСВІД
  НАДІЙНІСТЬ
  ПЕРСПЕКТИВА

  Усі права захищені © АТ "Запорізький Завод Феросплавів"