УК     EN
ISO 9001 - 2015

    Спільними зусиллями якість вапна буде покращена

    Питання поліпшення якості вапна, збільшення терміну роботи вапняних печей нашого підприємства, завжди актуальні. У зв'язку з цим, Головою Правління ПАТ «ЗФЗ» Павлом Олександровичем Кравченко, перед провідними фахівцями заводу і технологами цеху №3 поставлена чітка задача – необхідно збільшити міжремонтний період роботи печі №2 з дотриманням якості вапна, що випускається.

    Вирішення цієї задачі було розбито на кілька напрямків.

    По-перше, були переглянуті і змінені базові режими роботи печі – звужені поля допусків і допустимих відхилень від заданих параметрів виробництва. Зараз на вапняній печі впроваджується система автоматизації управління подачі та витрат суміші феросплавного і природного газів, в залежності від калорійності. Раніше обпалювач в ручному режимі регулював співвідношення феросплавного і природного газу в залежності від їх калорійності. Тепер процесом буде управляти автоматика. Це не дозволить виходити за межі встановлених параметрів. Крім цього, на монітор пульта управління вже подається інформація по всіх параметрах роботи печі. Тобто, обпалювач, який бачить ці показники, має чітке уявлення про процеси, що відбуваються в печі, про стан обладнання, температурні режими і т.д. До того ж, при виникненні тих чи інших несправностей, програма дасть підказки – які заходи потрібно вжити для їх усунення.

    Також фахівцями підприємства опрацьовано питання якості використовуваного вапняку. Для цього визначений ряд вимог і допусків до сировини, що дозволяє взяти в роботу відповідний для виробництва матеріал. Якщо раніше на підприємстві була встановлена одна якість - ТУ з базовими значеннями, то зараз технологи застосовують ще й рекомендовані – граничні показники. З сировиною, що потрапляє в ці граничні показники, фахівці можуть працювати, але при необхідності завжди готові до оперативного коригування технології.

    Крім цього, змін зазнав вузол розсівання вапняку – замінені сита, що дозволило звузити параметри допустимої розбіжності технологічної фракції сировини. Це позитивно вплинуло на якість випалу.

    Але всі ці зміни призвели до необхідності вирішення ще однієї дуже важливої задачі –необхідності зміни схеми футерування, збільшення товщини робочого високовогнетривного шару кладки. На етапі проектування, було прийнято рішення про використання пальникового каменю на рівні газових вилітів, на які впирається основна маса стін, монтажу шлюзового затвору завантаження вапняку, що зменшить підсмоктування повітря і навантаження на димосос.

    На даний момент частина робіт виконана повністю, роботи по заміні футеровки вапняної печі тривають.

    Підсумком проведення робіт з модернізації вапняної печі №2 цеху №3 буде поліпшення якості продукції, що випускається підприємством вапна, збільшення терміну експлуатації печі, поліпшення умов праці працівників, які обслуговують піч.

    4.09.2017

    Українська асоціація виробників феросплавів

    Українська асоціація виробників феросплавів

     

    Україна, 69035
    Запоріжжя, вул. Діагональна,11
    АТ "Запорізький Завод Феросплавів"

    Мапа проїзду

    Тел.: +380 (61) 217-80-09

    ДОСВІД
    НАДІЙНІСТЬ
    ПЕРСПЕКТИВА

    Усі права захищені © АТ "Запорізький Завод Феросплавів"