УК     EN
ISO 9001 - 2015
  Потужний крок вперед

  Потужний крок вперед

  Неможливо уявити сучасне підприємство без розвитку. Для впевненої і стабільної роботи, необхідно постійно вдосконалювати існуючі технології, впроваджувати нові, сучасні технічні ідеї, покращувати умови праці.В цьому році модернізація технологічного процесу виробництва феросиліцію в плавильному цеху № 4 почалася з впровадження, на плавильній печі № 34, автоматизованої системи управління технологічного процесу (АСУТП).

  8 березня 2019 року, після закінчення планово-попереджувального ремонту піч №34, обладнана новими АСУТП була включена в роботу. Розробка і впровадження нової системи виконана одним з провідних виробників, компанією ПрАТ «ВЕГА ПЛЮС», що має досвід впровадження аналогічних систем на багатьох феросплавних підприємствах світу.

  Після включення печі в роботу, фахівці «ВЕГА ПЛЮС» приступили до перевірки працездатності нової системи автоматизації, паралельно проводячи навчання технологічного та ремонтного персоналу цеху №4 і ЦЗЛАММ. Весь цикл навчання планується завершити 5 квітня. Після цього, фахівці нашого підприємства приступлять до самостійного обслуговування нової системи автоматизованого управління технологічного процесу печі №34.

  Автоматизована система дозволить вести технологічний процес в автоматичному і ручному режимах роботи. У систему управління закладений алгоритм підказок, що дозволяє в найкоротші терміни прийняти рішення щодо усунення проблеми. Вона дозволить плавильному персоналу виконати аналіз і контроль параметрів роботи печі, підкаже необхідність внесення змін в хід роботи печі, покаже на мнемосхемі відхилення від норми, а при грубому порушенні процесу, аварійно відключить піч. Як підсумок - більше даних - простіше приймати вірні рішення.

  Відмінними нововведеннями даної системи управління, крім її наочності, є впровадження системи контролю водоохолоджуючих елементів печі за допомогою датчиків температури і реле протоки, вимір рівня шихти в бункерах за допомогою лазерних датчиків. Крім цього система відеоспостереження, спроектована з 16 відеокамер, надає візуальну інформацію про стан устаткування. Архів відеозаписів дозволить, в разі необхідності, виконати аналіз роботи обладнання і персоналу. У разі перевищення порогових уставок в роботі обладнання, система сигналізації попередить про це. Після попередження про перевищення критичних значень, персоналу дається 20 хвилин для нормалізації роботи печі. Після цього, якщо не будуть прийняті необхідні заходи, система АСУТП самостійно відключить піч.

  Впроваджена автоматизована система управління технологічного процесу печі № 34 - це відмінне і сучасне рішення 21 століття. Вона полегшить роботу персоналу і поліпшить працездатність обладнання. За допомогою візуалізації всіх процесів, спрощується робота персоналу. Система допомагає технологам приймати вірні рішення, підказує і коригує оптимальні дії, перешкоджає виникненню аварійних ситуацій. Одним словом: «Людина плюс машина - відмінний результат». Людина задає процес, а машина виконує.

  Застосування передових розробок гарантує безперебійний технічний контроль за ходом роботи печі. Таким чином, плавка стає більш безпечним, оптимальним і постійно контрольованим процесом.Устаткування дійсно унікальне, і підприємство готове, для досягнення найкращих результатів до впровадження нових систем АСУТП на інших печах цеху!

  І особливо потрібно відзначити, що в цьому році це не єдина піч, яка буде обладнана подібною сучасною системою. Відповідно до плану інвестиційного розвитку підприємства, в 2019 році впровадження нової АСУТП також буде виконано і на печі № 35.

  Підготувала Верещага Вікторія

  4.04.2019

  Українська асоціація виробників феросплавів

  Українська асоціація виробників феросплавів

   

  Україна, 69035
  Запоріжжя, вул. Діагональна,11
  АТ "Запорізький Завод Феросплавів"

  Мапа проїзду

  Тел.: +380 (61) 217-80-09

  ДОСВІД
  НАДІЙНІСТЬ
  ПЕРСПЕКТИВА

  Усі права захищені © АТ "Запорізький Завод Феросплавів"