УК     EN
ISO 9001 - 2015

  Ставимося до обладнання по господарськи – дбайливо

  У липні на печах № 12 і № 13 цеху № 2 впроваджена електронна система контролю температурного режиму охолоджувальної води на кованих контактних щоках. Система дозволяє надійно захистити дороге обладнання від перегріву і виходу з ладу.

  Дбайливе ставлення до обладнання, його своєчасне і якісне обслуговування – завдання одне з найбільш першочергових. Якщо по хазяйськи ставитися до обладнання, техніки та інструментів, які використовуєш, то й поломок, простоїв буде менше. А значить, легше домогтися економії фінансових і людських ресурсів.

  Близько трьох років тому, з ініціативи Голови Правління Павла Олександровича Кравченка, було прийнято рішення використовувати в роботі печей другого і третього плавильних цехів ковані мідні щоки виробництва Німеччини. Виготовлені за особливою технологією, вони забезпечують відмінні експлуатаційні характеристики, більш стійкі до динамічних навантажень. До того ж термін їх експлуатації в 4 рази вище, ніж у литих мідних щік, вироблених власними силами в ремонтно-механічному цеху.

  Але висока якість обладнання позначається і на його ціні. Тому ніяк не можна допустити, щоб щоки передчасно прийшли в непридатність через халатне ставлення в процесі експлуатації.

  Фахівці другого плавильного цеху, розуміючи всю важливість питання експлуатації дорогих контактних щік, внесли пропозицію: контролювати температуру водоохолоджуючих елементів не візуально плавильним персоналом, як це здійснювалося раніше на печах цеху №2, а за допомогою спеціального обладнання, в автоматичному режимі. Ініціатива цеху була цілком підтримана фахівцями заводу.

  Роботи з підбору та монтажу необхідного обладнання проводилися власними силами, без залучення підрядних організацій. За три тижні працівниками ЦЗЛАММ і ЦРМО, під керівництвом електрика цеху №2 на піч № 13 було встановлено обладнання, яке контролює температуру охолоджуючої води на зливі від контактних щік печей № 12 і № 13. Система, при досягненні певних температур, передбачає звукову та світлову сигналізацію і автоматичне вимикання печі в разі досягнення температури охолоджуючої води критичної позначки, яка дорівнює 70 градусів Цельсія. Іншими словами, був виключений людський фактор, і тепер припинення циркуляції води в самій щоці, навіть на короткий період, не притягне за собою її деформацію і як наслідок, вихід з ладу.

  В даний час реєстратор контролює температуру відразу на двох печах, по кожній фазі: з одного боку на табло реєстратора показані температури по щоках печі № 12, з іншого боку - по печі № 13. При цьому працівники ЦЗЛАММ розширили можливості приладу - до візуального контролю встановили світло-звукову сигналізацію. Як тільки температура на будь-якої з щік досягне 60 градусів, загоряється індикатор на фазі, де йде перегрів. При досягненні критичної температури, відбувається відключення печі до усунення впливу підвищених температур.

  Аварійна зупинка печі - проблема для технології, але вартість контактної щоки така, що краще на якийсь час зупинити піч, ліквідувати фактор, що впливає на це, і зберегти цілісність виробу.

  18.08.2017

  Українська асоціація виробників феросплавів

  Українська асоціація виробників феросплавів

   

  Україна, 69035
  Запоріжжя, вул. Діагональна,11
  АТ "Запорізький Завод Феросплавів"

  Мапа проїзду

  Тел.: +380 (61) 700-41-71,
  Факс: +380 (61) 700-41-72,

  ДОСВІД
  НАДІЙНІСТЬ
  ПЕРСПЕКТИВА

  Усі права захищені © АТ "Запорізький Завод Феросплавів"